Okuma Yazma Öğreniyorum Seti

Ürün Kodu 6055456054183
Marka Marifet Çocuk Yayınları
20,00 TL
Baskı Tükendi.
(1)
  • Yorum Oku / Yaz
  • Tavsiye Et
  • Favorilerime Ekle
 

Nihayet beklenen gün geldi!

Marifet Çocuk okuyucularıyla buluşmak üzere.

Yaklaşık iki yıl önce, çocuk eğitimiyle ilgili yeni birşeyler yapma fikri ertelenemez hale geldiğinde, hummalı bir çalışmaya koyulduk. Mahmud Efendi Hazretlerimizin kıymetli hizmetkarlarından oluşan yayın kurulunun başkanlığında, profesyonel yazar ve çizer kadrosuyla yola çıktık.

“Bilgi çağı” diye adlandırılan bu çağın, heryerimizi saran “kirliliği her alanda olduğu gibi, maneviyatımızıda kirletmekte. Yanlış, eksik veya saptırılmış bilgilerle özellikle çocuklarımız hedef alınarak, kendinden uzaklaşmış kimliksiz bir nesil hedeflenmektedir. Bu tehlike çocuklarımızın karşısına çizgi filmlerde, çocuk kitaplarında, oyunlarda ve daha birçok şeyde çıkmaktadır. Animasyonlarla ve görsel temalarla zenginleştirilmiş içerikler çocukların ilgisini çekmekte, son derece masum görünen çizgi film kahramanı bir tavşan, minik zihinlerde telafisi mümkün olmayan arızalara ve yönlendirmelere yol açabilmektedir. Yeni neslin bu tür çizgi ve animasyonlara olan ilgisi, bu metodun eğitim alanına nüfuz etmesini zorunlu kılmıştır.

Bizler de “Marifet Çocuk eserlerini hazırlarken çalışmalarımızı, resimler ve animasyonlar konusunda, en yetkili fetva makamlarından fetvalar alarak “ehl-i sünnet dairesi içinde gerçekleştirdik. Özellikle son günlerde manevi hayatımızda hızla ilerleyen bozulmaya karşı“ehl-i sünnet itikadına uygun nesiller yetiştirmenin öneminin önce ebeveynlerden, sonra “sıbyan eğitiminden geçtiğini savunuyoruz. Bu yüzden “Sıbyan Eğitim Seti ile başlayan uzun bir yolculuğa çıktık.  Bu seti  ”Kur’an-ı Kerim’den Kıssalar“Kavramlar,“Hazreti Peygamberimizin Mucizeleri“Okuma-Yazma Setleri ile çocuklarımızın ahlak ve inanç temellerini sağlam atabilmemiz için gerekli bütün bilgileri içeren diğer eğitim setlerimiz takip edecek. İki yılın sonunda toplam 500 eserin hazır olduğu genişbir eğitim yelpazesine sahip olacağımızı ümid ediyoruz.

Biz ebeveynler olarak yakın tarihimizde içinden geçtiğimiz kültür dezenformasyonu sonucunda, köklerimizden kopuk yetiştik. Bize uygun görülen yeni kültür formu, anlaşıldığı üzere bizi bir arpa boyu mesafeye ulaştırmadı. Her gün medyada görmeye alışır olduğumuz çocuk cinayetleri, tecavüzler, hırsızlıklar, haksızlıklar; içinden maneviyatı alınmış çocukluğumuzun üzerine bina edilmiş materyalist bir yetişkin modelinin sonuçlarından başka nedir ki?

Bu millet, mayasını Anadolu Erenlerinin attığı, 1000 yıllık Selçuklu ve Osmanlı kültürünün eseridir. Türk milleti, Kur’an-ı Kerim’in ve  Hazreti Muhammed  (Sallallahu aleyhi ve sellem)’in yolundan gittiği müddetçe yükseldi.

Ahmet Yesevilerin, Yunus Emrelerin, Şah-ı Nakşibendilerin, İmam-ı Rabbanilerin, Halid-i Bağdadilerin izlerinde bulduğumuz, tasavvufi kültürün temeli olan edep ve adap ile“ihlası” yüreklere perçinlendi.

Bu gün, aynı yükselişi ve aynı yücelişi evlatlarımızın omuzları üzerinden gerçekleştirmek için  Onlara “Ehli Sünnete uygun bir İslam eğitimi, köklerine sıkısıkı sarılmış bir tasavvufi kültür bilinci aşılamanın tam zamanı.

Marifet Çocuk eserleri ile evlerinize misafir, çocuklarınıza arkadaş olmak için sabırsızlanıyoruz…

0 Yorum

Sırala:

Bu kitap hakkında yorum bulunmuyor...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.